Zbiornik Betonowy

Zadzwoń do nas

+48 791 162 821

Napisz do nas

kontakt@zbiornikbetonowy.pl

Godziny otwarcia

Pon - Pt - 07:00 - 18:00
Sob - 09:00 - 15:00

Ziemianka Ogrodowa

Ziemianka ogrodowa gwarantuje niską temperaturę

Piwniczka ogrodowa zapewnia temperaturę przechowywania w przedziale od 4 do 8 stopni Celsjusza, którą bardzo trudno otrzymać w domu, a nawet w jego podpiwniczeniu. Tymczasem wspomniany przedział temperatur jest idealny do przechowywania warzyw i owoców oraz wielu produktów żywnościowych. Nawet z punktu widzenia przepisów prawa o zachowaniu bezpieczeństwa żywności. Spiżarka ogrodowa tego typu to już nie jest luksus, a rozwiązanie, na które każdy może sobie pozwolić. Jeśli dysponuje tylko odpowiednim miejscem na jej usytuowanie. Będzie o tym mowa jeszcze w dalszej części artykułu.

Znawcy wina zapewne doskonale o tym wiedzą, mimo wszystko warto to podkreślić, że wino po zabutelkowaniu w dalszym ciągu dojrzewa. Ich przechowywanie w domu w temperaturach przekraczających 20 stopni Celsjusza powoduje, że proces dojrzewania trunków jest zakłócony. Wino dojrzewa za szybko i traci na swoim bukiecie smaku, dlatego winiarnie ogrodowe całkowicie lub częściowo posadowione w ziemi to rozwiązanie, które może być kuszące dla wielbicieli szlachetnych trunków.

Ziemianka Ogrodowa – Nie tylko utrzymanie niskiej temperatury

Piwniczka ogrodowa zabezpieczy również przechowywaną w nich żywność przed nieproszonymi gośćmi. Sprawdzi się dużo lepiej niż typowe komórki czy schowki ogrodowe. Komórka ogrodowa wypełniona płodami rolnymi i przetworami wabi gryzonie i dzikie zwierzęta, które nauczyły się korzystać z bliskiego sąsiedztwa ludzi. Schowek ogrodowy bez względu na to czy blaszany, czy wykonany z drewna bardzo często pada ich łupem, a to dla właścicieli ogrodu oznacza zwykle spore straty. Natomiast komórki, schowki betonowe prawidłowo skonstruowane i posadowione to bariera praktycznie nie do przejścia. Nic więc dziwnego w tym, że spiżarnie, spiżarki ogrodowe wykonane właśnie w tej technologii cieszą się coraz większą popularnością. Piwniczka ogrodowa zabezpieczy również przechowywaną w nich żywność przed nieproszonymi gośćmi. Sprawdzi się dużo lepiej niż typowe komórki czy schowki ogrodowe. Komórka ogrodowa wypełniona płodami rolnymi i przetworami wabi gryzonie i dzikie zwierzęta, które nauczyły się korzystać z bliskiego sąsiedztwa ludzi. Schowek ogrodowy bez względu na to czy blaszany, czy wykonany z drewna bardzo często pada ich łupem, a to dla właścicieli ogrodu oznacza zwykle spore straty. Natomiast komórki, schowki betonowe prawidłowo skonstruowane i posadowione to bariera praktycznie nie do przejścia. Nic więc dziwnego w tym, że spiżarnie, spiżarki ogrodowe wykonane właśnie w tej technologii cieszą się coraz większą popularnością.

Polecamy

Jak zaplanować i wybudować ziemiankę?

Przy przygotowywaniu się do takiej inwestycji powinno się wziąć pod uwagę, że ziemianka bez względu na to czy to będzie spiżarnia betonowa czy winiarnia, a może jeszcze komórka betonowa innego przeznaczenia, powinna zostać umiejscowiona w miejscu zacienionym. Wejście do niej zaleca się ulokować na północnej stronie, ponieważ to skutecznie ogranicza operację słoneczną na przednią ścianę konstrukcji, a tym samym eliminuje niebezpieczeństwo wzrastania temperatury w jej wnętrzu ponad normę.

Piwniczka Ziemianka Ogrodowa – Budowa

Piwniczka ogrodowa budowana od zera własnymi rękami inwestora w zależności od posiadanych umiejętności może być nie lada wyzwaniem. To przecież nie tylko kwestia wykonania wykopu. Dużo pracy wymaga również sama betonowa konstrukcja. Deskowanie ścian przyszłej piwnicy betonowej należy umiejętnie uzupełnić, dozbroić prętami stalowymi, a następnie wypełnić je betonem, który zwiąże dopiero po trzech, a nawet czterech tygodniach. To długotrwały proces, a do tego dochodzi jeszcze kwestia prawidłowego wykonania warstwy przeciwwilgociowej.

Słowo „prawidłowy” ma tutaj kluczowe znaczenie. Przy samodzielnej budowie tego typu piwnic, schowka betonowego można popełnić sporo kosztownych dla inwestora błędów. Mogą to być błędy konstrukcyjne, chociażby dobór niewłaściwego rodzaju betonu. Może zaszwankować też samodzielnie kładziona izolacja. Błędy w najgorszym wypadku mogą doprowadzić nawet do tragedii, ale nawet jeśli nie mówimy o najgorszym…

Betonowe winiarnie, spiżarnie których betonowe mury będą obarczone błędem mogą, a raczej na pewno nie będą właściwie spełniać swoich funkcji. Zawieść w takim wypadku może dosłownie wszystko: wentylacja, izolacja, a co za tym idzie właściwa wilgotność i temperatura. Inwestor żegna się więc ze wszystkimi zaletami piwniczki i wyrzuca pieniądze w błoto, czasami również dosłownie.

Powstaje pytanie czy można tego uniknąć?

Odpowiedzią są ziemianki betonowe firmy Zbiornik Betonowy, które tak jak wyżej wspomniano mogą służyć jako spiżarnie betonowe, winiarnie. Co dokładnie otrzymuje klient?

Firma wykonuje gotowe ziemianki z betonu wysokiej jakości. Posiadają one izolacje znanej na rynku marki Izolbet, co zapewnia szczelność i brak jakichkolwiek problemów z przenikaniem do wnętrza oferowanej konstrukcji wody czy wilgoci. To także niezastąpiony gwarant uzyskania właściwego mikroklimatu i temperatury. Wszystko czemu musi sprostać inwestor to wykonanie wykopu, w którym osadzona zostanie piwnica ogrodowa. Jeśli chce ją wkopać, bo wcale nie musi. Schowek spiżarka może spocząć równie dobrze na gruncie.  Zamawiający nie musi się też martwić o wymagane normy, atesty czy gwarancję.

Wielu pomyśli, że to gotowe rozwiązanie musi sporo kosztować. Czeka ich miła niespodzianka. Ogrodowa piwniczka betonowa z otworem na drzwi o wymiarach 300x240x200 nie zrujnuje niczyjej kieszeni, bowiem cena jaką trzeba za nią zapłacić to 2299,00 zł.

Jeśli więc masz marzenia o piwniczce ogrodowej albo solidnej spiżarce posadowionej na gruncie, ale z właściwym mikroklimatem na własne warzywa, owoce, przetwory czy wina, to pora spełnić je teraz. Piwniczka Ogrodowa

Ziemianka, czyli Ekologiczna Lodówka – Ciekawostka

W roku 1957 wrocławskie zakłady Zakrzów (później Polar) opuściły pierwsze lodówki z serii Mewa. Tak oto w Polsce lodówka szybko stała się obowiązkowym wyposażeniem polskiej kuchni. Powszechny dostęp do tego wynalazku sprawił, że ziemianki ogrodowe zaczęły odchodzić do przeszłości. Jednak okazuje się, że straciły rację bytu tylko na chwilę. Wzrost świadomości ekologicznej na przełomie stuleci i powrót do życia bliżej natury sprawiły, że…

Nie. Nikt nie zaczął wyrzucać lodówek, by zamienić je na jamę w ziemi i spiżarnię ogrodową. Pomimo to zauważono i doceniono fakt, że gwarantuje ona optymalną temperaturę do przechowywania warzyw, owoców i najrozmaitszych przetworów – w tym wina. Własna winiarnia ogrodowa to marzenie zarówno wielu koneserów, jak i wytwórców domowych win.

Spis Treści

Napisz do nas

Jeżeli masz jakiekolwiek pytania odnośnie naszych zbiorników lub chciałbyś uzyskać poradę to zapraszamy do kontaktu z naszym działem obsługi klienta

Kontakt

Godziny Otwarcia

Zbiornik Betonowy - Kontakt

Wypełnij poniższy formularz, a nasz dział obsługi klienta odpiszedo Ciebie w ciągu kilku minut