Zbiornik Betonowy

Zadzwoń do nas

+48 791 162 821

Napisz do nas

kontakt@zbiornikbetonowy.pl

Godziny otwarcia

Pon - Pt - 07:00 - 18:00
Sob - 09:00 - 15:00

Schrony i bunkry przeciwlotnicze w Polsce – Budowa schronu przydomowego ze zbiornika betonowego, szamba, piwnicy ogrodowej

Schrony i bunkry przeciwlotnicze w Polsce – Ochrona życia i majątku, zapewnienie ogólnego bezpieczeństwa sobie i rodzinie to wartości nadrzędne każdego człowieka. Wyobraź sobie, że idąc ulicą, będziesz pytał ludzi o to, co w życiu jest najważniejsze. Zdecydowana większość niemal od razu odpowie Ci, że zdrowie i rodzina. Bo pieniądze można zarobić, a zdrowia już nie odkupisz. Prawo do bezpieczeństwa i przetrwania ma każdy. Często w natłoku codziennych spraw nie myślisz pewnie o tym, jak się chronić w kryzysowej sytuacji. Wiele osób tak ma, zamiast zapobiegać, często bywają zaskoczeni nową sytuacją.

Konflikty zbrojne na świecie się nie skończyły, nasza historia pokazuje, do czego one prowadzą. Nie tylko konflikty militarne niosą zagrożenie życia. Ciągle zmieniający się klimat, anomalie pogodowe sprawiają, że posiadanie własnego bunkra, własnego schronu nie wydaje się abstrakcyjnym pomysłem.

Jak zbudować schron na działce?

Bunkry w Polsce głównie kojarzą się z pierwszą i drugą Wojną Światową. Część z nich została zniszczona, a pozostałe przetrwały do dziś. Ich liczba rośnie i schrony przeciwlotnicze nie są wspomnieniem z minionej epoki. Chęć budowy własnego schronu dla wielu osób może być niepotrzebną fanaberią albo oznaką, że coś z Tobą jest nie tak. Przecież wojny nie ma, po co to robisz. Popukają się w czoło i wyśmieją Twój pomysł. Cytując tutaj przysłowie, pamiętaj, że:

”Ten się śmieje, kto się śmieje ostatni”.

I kiedy będziesz bezpieczny w swoim bunkrze, Ci sami ludzie będą panicznie szukać schronienia.

Budowa własnego schronu przeciwlotniczego nie musi być skomplikowana. Oczywiście zalecane jest, żeby taką budowlę wykonali specjaliści, bo głównym zadaniem tej budowli jest ochrona Twojego życia, więc konieczne jest wykorzystanie ich doświadczenia. Dla bezpieczeństwa Ciebie i Twojej rodziny możesz zbudować schron z szamba betonowego lub piwniczki ogrodowej.

Jest to sposób na schron w Rzeszowie, schron w Lublinie, schron w Krakowie, który może powstać w kilka dni.

Gotowy zbiornik betonowy wykorzystany na bunkier możesz u nas zamówić w trzech wersjach:

  • wersja 1 o wytrzymałości do 5 ton nacisku,
  • wersja 2 o wytrzymałości 12 ton nacisku,
  • wersja 3 o wytrzymałości 40 ton nacisku.

Każda konstrukcja jest oparta na solidnym zbrojeniu zalanym betonem B25W8. W zależności jak głęboko chcesz mieć swój schron, dopasujemy dla Ciebie konstrukcję o odpowiedniej wytrzymałości.

Schrony przeciwlotnicze z szamba betonowego lub piwnicy ogrodowej zapewnią schronienie podczas kryzysowych sytuacji. Możesz osadzić swój własny schron na dowolnej głębokości.

Betonowe piwnice ogrodowe wejście do środka mają umiejscowione w krótszej ścianie bocznej lub od góry. To pozwala skutecznie je zamaskować lub ukryć na przykład stawiając nad nią altankę.

Wybierz miejsce niedaleko swojego domu, najlepiej takie, które możesz z nim połączyć dodatkowym tunelem, co ułatwi Ci ewakuację.

Każdy schron w Polsce powinien mieć również wyjście ewakuacyjne, dlatego pamiętaj o tym, wykonując wykop, że nie tylko wejście jest ważne, ale i dodatkowe wyjście, z którego skorzystasz, jeśli skorzystanie z pierwszego wejścia nie będzie możliwe.

Jakie zastosowanie może mieć przerobiony zbiornik betonowy na schron?

Zbiorniki betonowe, które mogą być wykorzystane jako schrony w Polsce, możesz wykorzystać na różne sposoby. Budowa takiego schronu na działce pozwoli Ci zabezpieczyć również kolekcję dzieł sztuki, drogocenne przedmioty i inne wartościowe rzeczy, które chciałbyś chronić przed złodziejem lub pożarem czy innym naturalnym kataklizmem.

Posiadając swój własny bunkier, możesz też dowolnie decydować o tym, co tam zrobisz. Może to być odosobnione miejsce do pracy lub magazyn albo spiżarnia. Bunkier z szamba może zostać wzbogacony o dodatkowe instalacje umożliwiające korzystanie z niego.

Bunkier w domu pozwoli Ci zachować bezpieczeństwo oraz przeprowadzić sprawną ewakuację, kiedy najbliższy schron jest oddalony od Twojego domu w znacznej odległości. W momencie, kiedy liczy się każda sekunda najlepiej korzystać z tego, co masz pod ręką.

Budując własny schron z szamba betonowego lub piwnicy ogrodowej zabezpieczysz się na wypadek ataku chemicznego, lub biologicznego.

Zbiornik betonowy jest zabezpieczony w taki sposób, żeby nic nie przedostało się do środka. To dzięki odpowiedniemu zaizolowaniu Izolbetem, który stanowi ochronę przed wilgocią i przenikaniem cieczy do środka.

Bunkier, gdzie kupić?

Zbiornik betonowy o monolitycznej konstrukcji wykonany z żelbetonu i trwałego zbrojenia, który z powodzeniem nada się na schrony w Gdańsku, schrony w Białymstoku albo schrony we Wrocławiu czy też schrony w Warszawie. Możesz zamówić u nas z dostawą na terenie całego kraju. Posiadamy własny transport z dźwigiem HDS, dlatego umieszczenie schronu z szamba lub bunkra z piwniczki ogrodowej w przygotowanym wcześniej wykopie nie jest dla nas problemem. Dzięki temu cała operacja trwa kilka godzin i jeszcze tego samego dnia możesz korzystać z własnego schronu.

Podsumowanie

Schron przeciwlotniczy możesz zbudować na swojej działce, wykorzystując do tego szambo betonowe lub piwnicę ogrodową. Każde z nich ma inną wytrzymałość od 5 do 40 ton nacisku, dlatego możesz umieścić własny schron na dowolnej głębokości.

Transport na terenie całego kraju i montaż bunkra trwa kilka godzin, dlatego tego samego dnia możesz już zacząć wyposażać swój schron zgodnie z potrzebami Twojej rodziny.Niewykorzystany schron może Ci służyć jako magazyn, spiżarnia lub miejsce do pracy. Możesz wykorzystać go na wiele sposobów.

Spis Treści

Napisz do nas

Jeżeli masz jakiekolwiek pytania odnośnie naszych zbiorników lub chciałbyś uzyskać poradę to zapraszamy do kontaktu z naszym działem obsługi klienta

Kontakt

Godziny Otwarcia

Zbiornik Betonowy - Kontakt

Wypełnij poniższy formularz, a nasz dział obsługi klienta odpiszedo Ciebie w ciągu kilku minut