Zbiornik Betonowy

Zadzwoń do nas

+48 791 162 821

Napisz do nas

kontakt@zbiornikbetonowy.pl

Godziny otwarcia

Pon - Pt - 07:00 - 18:00
Sob - 09:00 - 15:00

Szambo betonowe, na ile lat wystarcza. Jak często opróżniać?

Szambo betonowe cechuje się dużą trwałością. Do jego produkcji wykorzystuje się pręty zbrojone oraz trwały i odporny na obciążenia, oraz wilgoć beton B25W8. Przy wybieraniu zbiornika betonowego na szambo pewnie zastanawiasz się, ile z tej trwałości i jakości wyniknie lat użytkowania takiego szamba w Twoim domu. Atestowane szamba betonowe wykonane według obowiązujących norm pozwalają z nich korzystać przez długie lata. Trwałość betonu wszystkim jest znana. Zapraszamy do artykułu: Szambo betonowe jak często opróżniać.

Kiedy podróżujesz samochodem, zwracasz uwagę na jakość i nawierzchnie drogi prawda? Drogi, które są wykonane z betonu, są trwalsze i w lepszym stanie w porównaniu do innych dróg na przykład asfaltowych prawda? Wyobraź sobie, że tak samo odporne na obciążenia są drogi betonowe, jak szambo betonowe. Budując dom, chcesz w nim spokojnie dożyć starości i żyć przez długie lata, wybierając zbiornik betonowy, chcesz, żeby podobnie jak dom służył długo. Trwałość szamba betonowego to minimum kilka dekad. Przyjmuje się, że bez problemu powinno służyć minimum 40 lat.

Zbrojenie oraz odpowiednia izolacja mają za zadanie jak najdłużej chronić konstrukcję przed działaniem środowiska, w którym zamontowane zostało szambo. Dzięki takiej konstrukcji możesz bez problemu zamontować je pod podjazdem. Wystarczy, że zamówisz grubszą mocniejszą płytę i wysokie obciążenia, jakim będzie poddawane codziennie Twoje szambo, nie będą skracały jego żywotności. Duża masa zbiornika betonowego na szambo sprawia, że ten nie jest wypychany do góry przez wody gruntowe, dzięki czemu jest mniej podatny na przemieszczanie się. To minimalizuje ryzyko pęknięć i rozszczelnienia. Dodatkowe izolacje masa bitumiczną i Izolbetem sprawiają, że zbiornik jest szczelny, woda ani nieczystości nie osłabiają w ten sposób betonowych ścian.

Samodzielny montaż takiego zbiornika betonowego może spowodować występowanie problemów w późniejszym użytkowaniu, dlatego nie warto tracić czasu i energii. Wystarczy, że zamówisz u nas zbiornik, a transportem i montażem na Twojej posesji zajmą się osoby z doświadczeniem, które zrobią to w odpowiedni sposób, unikając błędów.

Szambo betonowe jak często opróżniać ?

Wyobraź sobie ciepły letni wieczór, podczas którego postanowiłeś zaprosić znajomych na grilla. Towarzystwo dopisało, zjawili się wszyscy, których zaprosiłeś. Zabawa trwa w najlepsze. Ciekawe rozmowy, zabawne historie, śpiew, a nawet taniec na boso w trawie. Na grillu skwierczy soczysta karkówka, kiełbaski w towarzystwie smacznych szaszłyków za chwilę trafia na Wasze talerze. Żyć nie umierać, nic nie może zepsuć tak wspaniałej atmosfery. Chyba że zapomniałeś opróżnić szambo i ci wszyscy goście, którzy regularnie korzystają z toalety, przyczynia się do tego, że szambo wybije i zepsuje wszystkim imprezę.

Oczywiście ciężko sobie wyobrazić, że odpowiedzialny gospodarz doprowadzi do takiej sytuacji, natomiast jest ryzyko, że może do niej dojść. Dlatego powinieneś pamiętać o regularnym opróżnianiu szamba.

Trzeba pamiętać, że do zbiornika na szambo nie tylko trafiają nieczystości z toalety. Do układu kanalizacyjnego w twoim domu podłączone jest znacznie więcej punktów, które generują ścieki. W kuchni będzie to zlew i zmywarka. Nawet te najbardziej oszczędne do swojej pracy potrzebują wody, która potem trafia do rury ściekowej. Po każdym praniu Twoja pralka oddaje brudną wodę w zamian za czyste pranie, które z niej wyciągasz. W łazience dużo więcej wody niż w spłuczce sedesu zużywa się podczas mycia w wannie lub pod prysznicem. Jeśli często masz gości i na przykład nocują u Ciebie, ilość wyprodukowanych nieczystości szybko rośnie.

Szacuje się, że w ciągu doby jedna osoba może wytworzyć mniej więcej od 100 do 200 litrów ścieków. Dlatego regularne opróżnianie i wypompowywanie szamba pozwoli Ci spać spokojnie i w weekend zaprosić znajomych do siebie.

Żeby uniknąć nieprzyjemnych sytuacji, wóz asenizacyjny powinien odwiedzać Cię mniej więcej raz na 3-4 tygodnie wybierając szambo betonowe 10m3. Wtedy masz pewność, że nie czeka Cię żadna niespodzianka.

Zwróć też uwagę, na jakiej to wielkości masz szambo. Bo ta zasada nie dotyczy każdego możliwego rozmiaru. Betonowe zbiorniki na szambo o mniejszej pojemności powinieneś opróżniać częściej. Te większe zdecydowanie rzadziej, dlatego kluczowe jest odpowiednie dobranie wielkości zbiornika do wielkości twojej rodziny.

Około 10-20% wszystkich nieczystości to ścieki ciężkie, 80%-90% to woda, dlatego warto, żebyś zastanowił się, czy lepszym rozwiązaniem dla Ciebie nie będzie zakup i montaż zbiornika dwukomorowego, który może służyć jako przydomowa oczyszczalnia ścieków przy zastosowaniu środków biodegradowalnych, które rozłożą ścieki ciężkie.

Każdy metr sześcienny odpowiada 1 000 litrów, żeby łatwo obliczyć, w jakim czasie twoje szambo się zapełni, wystarczy, że na wodomierzu sprawdzisz, ile wody zużywasz na przykład w ciągu doby lub tygodnia. Zapisz sobie tę informację, a następnie podziel pojemność szamba przez ilość zużytej wody. Wynik z tego działania dostarczy Ci odpowiedzi w ile dni lub tygodniu Twoje szambo się napełni. Ustaw sobie przypomnienie w telefonie albo zapisz w kalendarzu, kiedy Twoje szambo powinno być opróżnione.

Spis Treści

Napisz do nas

Jeżeli masz jakiekolwiek pytania odnośnie naszych zbiorników lub chciałbyś uzyskać poradę to zapraszamy do kontaktu z naszym działem obsługi klienta

Kontakt

Godziny Otwarcia

Zbiornik Betonowy - Kontakt

Wypełnij poniższy formularz, a nasz dział obsługi klienta odpiszedo Ciebie w ciągu kilku minut