Zbiornik Betonowy

Zadzwoń do nas

+48 791 162 821

Napisz do nas

kontakt@zbiornikbetonowy.pl

Godziny otwarcia

Pon - Pt - 07:00 - 18:00
Sob - 09:00 - 15:00

Basen z szamba betonowego

Najpopularniejsze zastosowania szamba betonowego, to oczywiście gromadzenie ścieków wyprodukowanych w domu jednorodzinnym, zbieranie deszczówki, gnojówki lub magazynowanie wody w zbiornikach ppoż.

Szambo betonowe lub zbiornik betonowy nie kojarzy się z relaksem i ochłoda w upalne dni.

Betonowa konstrukcja nie musi być jedynie alternatywą dla sieci kanalizacyjnej. Ze zbiornika betonowego możesz zrobić basen w swoim ogrodzie. Tak, jednym z zastosowań może być właśnie wykonanie basenu.

Kto nie marzy o tym, żeby mieć dom z basenem? Dla wielu osób to wydatek zbędny i przejaw fanaberii i chęć zabłyśnięcia przed znajomymi. A prawda jest taka, że klimat się ociepla, lato jest coraz cieplejsze, budując dom, budujesz swoją oazę, miejsce na ziemi, w którym masz czuć się dobrze, dlaczego nie spełnić marzenia i nie wybudować sobie basenu, w którym będziesz czuć się komfortowo?

Wyobraź sobie, że sceny z imprez na basenie nie muszą być jedynie obrazkami z amerykańskich filmów. To może dziać się naprawdę w twoim ogrodzie. Nawet jeśli nie lubisz organizować imprez, ale uwielbiasz pływać, będziesz mieć swoje prywatne miejsce, w którym nie ma kolejek, zajętych torów pływackich i biletów wstępu.

Skoro wody gruntowe nie przedostają się do środka zbiornika betonowego, a nieczystości się z niego nie wydostają, nie można sobie wyobrazić lepszego sposobu na przydomowy basen. Wybudowanie basenu z szamba betonowego, to nie majątek. Często koszt razem z zakupem instalacji filtrującej jest kilkukrotnie niższy niż inne tego typu rozwiązania.

basen z szamba

Budowa basenu ze zbiornika betonowego

Sceptycznie nastawieni do tego pomysłu osoby powiedzą, że nie ma sensu budować basenu ze zbiornika betonowego na szambo, bo jest za mały i co to za radość. Ok, takie jest zdanie sceptyków, dlatego zostawmy ich w dmuchanych basenach średnicy jednego metra. 😉

To, że basen z szamba betonowego będzie mniejszy, w naszej ocenie jest plusem. Gotowy zbiornik prefabrykowany to spora oszczędność pieniędzy i miejsca na działce, w szczególności, kiedy nie ma go za wiele.

Zbiornik betonowy jest w taki sposób uszczelniony, aby woda się do niego nie dostawała oraz z niego nie wyciekała. Dodatkowo możesz go zabezpieczyć folia w płynie lub wyłożyć płytkami, co poprawi efekt wizualny. Zbiornik betonowy możesz potraktować jak pojemnik, do którego wlejesz wodę i dowolnie zaaranżujesz. W środku można zamontować wygodne schody lub drabinkę.  W Internecie można kupić gotowe zestawy pomp i filtrów. Całość budowy razem z zakupem i montażem zamknie się maksymalnie w kilku tysiącach złotych.

Inwestycja, która sprawi, że w gorące dni schłodzisz się we własnym basenie.

Do poprawnego działania zbiornik betonowy wykorzystany do zrobienia z niego basenu potrzebuje otworów, którymi woda będzie dopływała do filtrów i z powrotem do basenu. Możemy przygotować takie otwory przed jego montażem. Dzięki temu w odpowiedni sposób zostaną one zabezpieczone masa izolacyjną.

Montaż basenu ze zbiornika betonowego

Montaż basenu ze zbiornika betonowego może przebiegać na dwa sposoby. Wszystko zależy od tego, w jaki sposób i gdzie chcesz go umiejscowić w swoim ogródku.

Zbiornik betonowy to zbrojona konstrukcja monolityczna, która dzięki swojej wadze jest odporna na napór ziemi, którą zostanie przysypany po bokach. To sprawia, że można umieścić go we wcześniej przygotowanym wykopie.

Jeśli nie chcesz robić wykopu w ziemi, bo nie wiesz, jak długo będziesz korzystać ze swojego basenu, możesz go umiejscowić na ziemi, wtedy do basenu potrzebna będzie drabinka, która bez problemu dokupisz. Takie rozwiązanie jest przydatne, jeśli z czasem będziesz chciał przenieść całą konstrukcję w inne miejsce.

Najlepiej jednak umieścić go docelowo w ziemi, bo dzięki temu możesz zamontować osłony i panele, które zabezpieczą wodę przed opadającymi liśćmi, padającym deszczem i innymi zabrudzeniami, które mogą wpłynąć na pracę filtra.

Montaż takiego basenu z szamba betonowego potrwa od 1 godziny do maksymalnie kilku. Jeśli wszystko przebiegnie bez większych problemów, taka instalacja może maksymalnie potrwać do dwóch godzin.

Wykop powinien być szerszy od zbiornika betonowego o 50 centymetrów a jego głębokość może być mniejsza lub równa wysokości zbiornika. Najlepiej, jeśli zbiornik betonowy będzie około 10 – 15 centymetrów wyżej od powierzchni gruntu. To pozwoli Ci na przygotowanie miejsca wokół niego i wyłożenie go deską tarasową lub ozdobną kostką brukową. Uchroni to przed dostawaniem się do środka wody opadowej z deszczu i wszystkich zanieczyszczeń, które mogą wędrować po Twojej działce w trakcie ulewy.

Nie musisz martwić się transportem, bo po zakupie takiego zbiornika, zapewniamy transport pod wskazany adres na terenie całego kraju.

Wymiary i pojemności zbiorników betonowych

W zależności od tego, ile miejsca chcesz poświęcić na basen w ogrodzie, do wyboru masz pełną gamę zbiorników, które są u nas dostępne:

• 2 m3 – 240 x 110 x 115 

• 4 m3 – 240 x 200 x 105 

5 m3 – 240 x 200 x 125 

• 6 m3 – 240 x 200 x 150 

8 m3 – 300 x 240 x 150 

• 10 m3 – 300 x 240 x 170

• 12 m3 – 350 x 240 x 170

Zbiorniki betonowe to konstrukcje prostokątne, wymiary powyżej to odpowiednio bok dłuższy x bok krótszy x wysokość/głębokość zbiornika betonowego.

Najlepiej sprawdzą się zbiorniki o pojemności 8 m3, 10 m3 oraz 12 m3 ze względu na swoją długość, natomiast to jaki basen wybierzesz to już Twój wybór.

Każdy zbiornik betonowy niezależnie od swojego przeznaczenia objęty jest 5-letnią gwarancją.

Spis Treści

Napisz do nas

Jeżeli masz jakiekolwiek pytania odnośnie naszych zbiorników lub chciałbyś uzyskać poradę to zapraszamy do kontaktu z naszym działem obsługi klienta

Kontakt

Godziny Otwarcia

Zbiornik Betonowy - Kontakt

Wypełnij poniższy formularz, a nasz dział obsługi klienta odpiszedo Ciebie w ciągu kilku minut